„Powrót rysia do
północno-zachodniej Polski”

Projekt jest realizowany przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze wspólnie z Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży oraz Ośrodkiem Kultury w Mirosławcu

Aktualności

Wpisy z okresu: "kwiecień 2018"×

Wpisy w kategorii: "Aktualności "×

rysiowka-1

Nowa zagroda dla rysi

W tym roku w ramach projektu POIS.02.04.00-00-0143/16 "Powrót rysia do północno-zachodniej Polski" została wybudowana pierwsza zagroda dla rysi będącymi parą założycieli w ramach reintrodukcji tego gatunku na Pomorzu Zachodnim. Zagroda znajduje się na terenie Dzikiej Zagrody w Jabłonowie. Jest bardzo duża, o powierzchni 28 arów i posiada liczne kryjówki w postaci szałasów. W chwili obecnej w nowo wybudowanej zagrodzie przebywa Gretta - samica pochodząca z zoo w Tallinie. Mamy nadzieję, że niedługo uda się sprowadzić partnera dla naszej samiczki.

Czytaj dalej
orpan-i-rozia

Marcowanie już za nami !

W tym roku 6 naszych rysi brało udział w okresie godowym.  Jest to jedyny moment w roku , w którym rysie spędzają czas w parach. Upływa im on na intensywnych zalotach.  Rysie  chętnie odpoczywają  wtedy razem tuląc się do siebie i myjąc nawzajem. Poniżej prezentujemy nasze zakochane pary :)

Czytaj dalej