„Powrót rysia do
północno-zachodniej Polski”

Projekt jest realizowany przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze wspólnie z Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży oraz Ośrodkiem Kultury w Mirosławcu

Aktualności

Wpisy z okresu: "wrzesień 2018"×

Wpisy w kategorii: "Aktualności "×

muca

Rysie w dwóch odsłonach!

Lato zbliża się już ku końcowi. Noce stają się coraz chłodniejsze, więc nasze rysie pomału przygotowują się do sezonu zimowego. Zaczynają coraz więcej jeść, ponieważ potrzebują energii do ogrzania ciała i do wzrostu zimowego futra. Na co dzień ciężko jest zobaczyć zmiany zachodzące w wyglądzie rysi, ale porównując zdjęcia z dwóch okresów: letniego i zimowego, możemy zaobserwować dużą różnicę w wyglądzie. Poniżej przedstawiamy zdjęcia Mucy i Pauli pokazujące rysie w dwóch odsłonach!

Czytaj dalej
img_9961

Kolejny ryś opuścił Dziką Zagrodę.

Na początku września br. kolejna samica została wywieziona do zagród adaptacyjnych wybudowanych w Dłusku.

Dołączyła ona do dwóch rysi, które zostały przewiezione tam w lipcu i sierpniu tego roku. W chwili obecnej w Dłusku mieszkają 2 samice i 1 samiec. W zagrodach adaptacyjnych nasze rysie mają ciszę i spokój. Kontakt z człowiekiem jest ograniczony do minimum i dzięki temu zwierzęta czują się swobodniej. Mamy nadzieję, że przyniesie to pozytywne rezultaty w postaci młodego pokolenia rysi, które przyjdą tu na świat.

Czytaj dalej