„Powrót rysia do
północno-zachodniej Polski”

Projekt jest realizowany przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze wspólnie z Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży oraz Ośrodkiem Kultury w Mirosławcu

Aktualności

Wpisy z okresu: "luty 2019"×

Wpisy w kategorii: "Aktualności "×

1% TWOJEGO PODATKU NA OCHRONĘ ŻUBRÓW I RYSI

Szanowni Państwo!

Jak co roku do końca kwietnia mogą Państwo zdecydować o przekazaniu 1% swego podatku organizacji pożytku publicznego. Serdecznie zachęcamy wszystkich, którzy chcą pomóc chronić i poznawać przyrodę Pomorza Zachodniego o przekazanie na rzecz Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego 1% swojego podatku.

Instrukcja:

1. W serwisie podatki.gov.pl wybierz Twój e-PIT.
2. Uwierzytelnij się.
3. Na głównym ekranie zobaczysz informację o OPP.
4. Wybierz z listy numer KRS tej OPP, której chcesz przekazać 1% podatku.
5. Wskaż cel szczegółowy – „na żubry i rysie”.
6. Zaznacz zgodę na przekazanie OPP informacji o 1% podatku.
7. Zaakceptuj i wyślij zeznanie.

UWAGA!

Usługa Twój e-PIT automatycznie wskazuje tę OPP, która w ubiegłym roku otrzymała od Ciebie 1% podatku. Wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1%, według informacji z ubiegłego roku. Możesz edytować te dane.

Dziękujemy za Państwa wsparcie ZTP!

  

Czytaj dalej
4gatunki_roger-hall-wildlife-art

Czy wiesz, że...

Spośród 4 gatunków rysia żyjących na świecie, 2 z nich występują w Ameryce Północnej: ryś kanadyjski i ryś rudy, a 2 w Europie: ryś euroazjatycki (również w Azji) i ryś iberyjski. Każdy z gatunków rysia różni się wyglądem i trybem życia. W dzisiejszym wpisie pokrótce zaprezentujemy Państwu każdy z gatunków.

Czytaj dalej