„Powrót rysia do
północno-zachodniej Polski”

Projekt jest realizowany przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze wspólnie z Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży oraz Ośrodkiem Kultury w Mirosławcu

Aktualności

Wpisy z okresu: "marzec 2019"×

Wpisy w kategorii: "Aktualności "×

UWAGA PRACA! 🙂👍

Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze poszukuje pracownika na stanowisko: pracownik fizyczny


Miejsce pracy: Dzika Zagroda Jabłonowo

ZAKRES:

- praca ze zwierzętami (karmienie, pojenie, sprzątanie),
- przecieranie drewna,
- rozwożenie karmy.

WYMAGANIA:

- prawo jazdy kat. B,
- umiejętność pracy w zespole,
- dyspozycyjność.

Dokumenty aplikacyjne prosimy przesyłać na adres e-mail: dzika.zagroda@zubry.org lub dostarczyć osobiście do Dzikiej Zagrody w Jabłonowie 42, 78-650 Mirosławiec.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 790-278-890.

Czytaj dalej
nelly-2

Nelly w Dzikiej Zagrodzie!

Szanowni Państwo,

informujemy iż kotka Nelly, która została wypuszczona na wolność w lutym, a w dniach 07-08.03.2019r. widziana była w miejscowości Dłusko została odłowiona. Wszystkim mieszkańcom Dłuska i okolic serdecznie dziękujemy za pomoc. W szczególności Panu z Sarnikierza, który zauważył rysia przy drodze w Dłusku i zadzwonił, a potem pomagał szukać immobilizowanego kota - Tadeuszowi Rogala oraz pomagającym w akcji Dorocie Radzio i Mateuszowi Kukułka. Rysica w chwili obecnej przebywa pod opieką naszych wyspecjalizowanych pracowników. 😊Czytaj dalej

Pierwsze rysie na wolności!

„Powrót rysia do północno-zachodniej Polski”


Szanowni Państwo,

miło nam jest poinformować o wypuszczeniu pierwszych rysi na Pomorzu Zachodnim w ramach projektu reintrodukcji POIS.02.04.00-00-0143/16 „Powrót rysia do północno- zachodniej Polski”. W lutym z zagrody wypuszczeniowej w Dłusku (gm. Węgorzyno) zostały wypuszczone 3 samice i 1 samiec. Kolejne 2 osobniki zostaną wypuszczone w najbliższych dniach. Wszystkie uwalniane rysie noszą obroże telemetryczne z GPS, które pozwalają śledzić ich samodzielne poczynania w naturze. Wprowadzenie rysi do środowiska odbywa się poprzez otwarcie furtki w zagrodach wypuszczeniowych. Wypuszczenia będą kontynuowane na przełomie maja i czerwca. Planujemy wypuścić osobniki urodzone w roku 2018. W sumie w tym roku zamierzamy wypuścić co najmniej 12 rysi.

Zapraszamy do śledzenia naszych stron internetowych, na których na bieżąco będziemy informować o dalszej realizacji projektu.

Czytaj dalej