„Powrót rysia do
północno-zachodniej Polski”

Projekt jest realizowany przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze wspólnie z Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży oraz Ośrodkiem Kultury w Mirosławcu

Aktualności

Wpisy z okresu: "styczeń 2021"×

Wpisy w kategorii: "Aktualności "×

mapa-bitowa-w-beznazwy-1

Jaki jest ryś, każdy widzi!

Kiedy oglądamy zdjęcia monitorowanych rysi, nierzadko musimy się dobrze  zastanowić jaki to osobnik. Dzięki zgromadzonym informacjom o danym rysiu, oprócz obroży telemetrycznej ( której numer jest przypisany do danego zwierzaka oraz chipie) , możemy zidentyfikować osobnika po wyglądzie ( a konkretnie po jego charakterystycznych cechach).  Przedstawiamy Państwu garść ciekawostek, w formie infografiki, o tym w jaki sposób to robimy :)

Czytaj dalej
_jac3191

W śniegu

Oto zdjęcia młodej, około 2 letniej kotki, wypuszczonej z zagrody aklimatyzacyjnej latem zeszłego roku. Gdyby nie nadajnik VHF w obroży, nie udało by się nam jej znaleźć! Przy okazji spotkania zauważyliśmy, że pilnuje upolowanej przez siebie zdobyczy, więc czym prędzej wykonaliśmy zdjęcia i już jej nie niepokoiliśmy. Dzięki temu wiemy, że potrafi zdobywać pokarm i jest w bardzo dobrej kondycji, trzymamy za nią kciuki!

Przedstawiamy rezultaty naszego spotkania ( do zdjęć użyto obiektywu do bardzo dużych zbliżeń).

Czytaj dalej