„Powrót rysia do
północno-zachodniej Polski”

Projekt jest realizowany przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze wspólnie z Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży oraz Ośrodkiem Kultury w Mirosławcu

Aktualności

Wpisy z okresu: "marzec 2022"×

Wpisy w kategorii: "Aktualności "×

!! UWAGA SKŁUSOWANA RYSICA - NAGRODA ZA WSKAZANIE SPRAWCY !!

Mija kolejny tydzień od brutalnego zabójstwa dwuletniej rysicy zastrzelonej w Kaliszu Pomorskim. Postępowanie prowadzone jest przez Policję, ale niestety jak dotychczas nie przyniosło ono rezultatów. Dlatego ZTP zwróciło się do WWF Polska (współfinansującego projekt „Powrót rysia do Polski północno-zachodniej”) o pomoc w zebraniu środków na nagrodę za ujęcie sprawcy. 
Ustalono nagrodę 10 tys. złotych dla osoby, która przekaże informacje, dzięki którym będzie możliwe postawienie w stan oskarżenia zabójcy rysia.
Regulamin nagrody za ujęcie sprawcy znajdziesz tutaj: http://www.rysie.org/file/d936/regulamin-nagrody-rysica.pdf
Nie możemy pozwolić na bezkarne zabijanie tak rzadkiego gatunku. Rysie to jeden z polskich skarbów. Co gorsza to nie pierwszy przypadek skłusowania zwierzęcia objętego ścisłą ochroną jaki notujemy. Zarówno my jak i przyrodnicy z całej Polski jesteśmy zbulwersowani i chcemy pokazać, że nie ma w społeczeństwie przyzwolenia na takie czyny!
pom
Czytaj dalej

SKŁUSOWANA RYSICA - KOLEJNY ETAP!

Dziś otrzymaliśmy protokół z sekcji zastrzelonej rysicy na terenie Nadleśnictwa Kalisz Pomorski. Protokół wskazuje jako przyczynę zgonu postrzał z broni palnej.
Postępowanie prowadzone jest przez Policję, a my z niecierpliwością czekamy na wyniki dochodzenia.
Odnosząc się do Państwa spekulacji co do możliwości dokonania postrzału z broni czarnoprochowej to nie jest to możliwe. Znaleziony pocisk jest kalibru znacznie mniejszego niż najmniejszy używany w broni czarnoprochowej (o innej konstrukcji i kształcie).
Czytaj dalej