„Powrót rysia do
północno-zachodniej Polski”

Projekt jest realizowany przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze wspólnie z Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży oraz Ośrodkiem Kultury w Mirosławcu

Aktualności

zastrzelona-corka-cleo

Kolejny skłusowany ryś❗️😡

Jeszcze kilka dni temu informowaliśmy o kolejnych młodych urodzonych na wolności. Tytuł tamtego postu napawał szczęściem i optymizmem. Niestety dziś mamy bardzo złe wiadomości z terenu. We wtorek znaleźliśmy ciało zmarłej samicy rysia – była to tegoroczna kotka 😡 Niestety kotka ta to córka Cleo II (jedna z młodych pokazanych na filmiku we wspomnianym poście).
Czytaj dalej
_rks9440

Dobre nowiny z terenu! 😊

W ubiegłym tygodniu mieliśmy szansę zobaczyć rysicę Cleo z 3 kociakami! To bardzo dobra wiadomość. Młode przyszły na świat w maju tego roku, a ich kondycja świadczy o tym, że matka bardzo dobrze sobie radzi w nowej roli.

Czytaj dalej

Analiza przestrzenna danych GPS z obroży rysiowych i metodyka reintrodukcji rysi.

Jednym z działań Projektu było Opracowanie ekspertyz dotyczących obszarów oraz metod reintrodukcji rysia. Efektem realizacji tego zadania jest dokument „Analiza przestrzenna danych GPS rysi reintrodukowanych w ramach projektu POIS.02.04.00-00-0143/16 „Powrót rysia do północno-zachodniej Polski” wraz z wytycznymi do metodyki reintrodukcji rysi” opracowany przez dr hab. Tomasza Borowika i dr hab. Michała Żmihorskiego.

Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane realizacją programu reintrodukcji rysia w północno-zachodniej Polsce do zapoznania się ze wspomnianym opracowaniem.

Analiza przestrzenna danych GPS z obroży rysiowych i metodyka reintrodukcji rysi

Czytaj dalej