„Powrót rysia do
północno-zachodniej Polski”

Projekt jest realizowany przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze wspólnie z Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży oraz Ośrodkiem Kultury w Mirosławcu

Artykuł

Pierwsze rysie na wolności!

„Powrót rysia do północno-zachodniej Polski”


Szanowni Państwo,

miło nam jest poinformować o wypuszczeniu pierwszych rysi na Pomorzu Zachodnim w ramach projektu reintrodukcji POIS.02.04.00-00-0143/16 „Powrót rysia do północno- zachodniej Polski”. W lutym z zagrody wypuszczeniowej w Dłusku (gm. Węgorzyno) zostały wypuszczone 3 samice i 1 samiec. Kolejne 2 osobniki zostaną wypuszczone w najbliższych dniach. Wszystkie uwalniane rysie noszą obroże telemetryczne z GPS, które pozwalają śledzić ich samodzielne poczynania w naturze. Wprowadzenie rysi do środowiska odbywa się poprzez otwarcie furtki w zagrodach wypuszczeniowych. Wypuszczenia będą kontynuowane na przełomie maja i czerwca. Planujemy wypuścić osobniki urodzone w roku 2018. W sumie w tym roku zamierzamy wypuścić co najmniej 12 rysi.

Zapraszamy do śledzenia naszych stron internetowych, na których na bieżąco będziemy informować o dalszej realizacji projektu.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł