„Powrót rysia do
północno-zachodniej Polski”

Projekt jest realizowany przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze wspólnie z Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży oraz Ośrodkiem Kultury w Mirosławcu

Strona główna

Najnowsze wpisy projektu

img_5575

Gretta i Kredka

W lipcu mieliśmy przyjemność ogłosić, że kotka Gretta, przebywająca w zagrodzie adaptacyjnej, została mamą. Urodziła jedno kocię.  Udało się nam ustalić, że jest płci żeńskiej. W tym czasie mieliśmy okazję obserwować, jak niewielka puchata kulka zamienia się w dorodną panienkę. Kredka - bo takie otrzymała imię, bardzo szybko urosła i wystarczy jej jeszcze kilka miesięcy, aby była w pełni samodzielna.

Czytaj dalej
hgdjyagfy

Pierwszy ryś w Nadleśnictwie Drawsko

Jest to pierwszy ryś na tych terenach! Rysica została wypuszczona, jak na razie, do zagrody adaptacyjnej, w której zostanie poddana treningowi "zdziczenia". Mamy nadzieję, że nie potrwa to długo, rysica wykazuje cechy niezbędne do przeżycia, jak płochliwość i nie za bardzo przepada za ludzkim towarzystwem ( a to oznacza, ze będzie nas unikać, co jest szalenie istotne do przeżycia dla tych kotów). Przed wypuszczeniem Mira, bo tak nazywała się kotka, otrzymała obrożę telemetryczną, dzięki której możemy na bieżąco śledzić poczynania zwierzęcia. Trzymajcie za nią kciuki :)

Czytaj dalej