„Powrót rysia do
północno-zachodniej Polski”

Projekt jest realizowany przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze wspólnie z Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży oraz Ośrodkiem Kultury w Mirosławcu

Artykuł

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!

1

Dziękujemy  firmie Jeronimo Martins Polska S.A., właścicielowi sieci Biedronka, która za pośrednictwem Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody "Salamandra" w roku 2022 przekazała ZTP środki m.in. na ochronę rysia, dzięki której mogliśmy zakupić samochód oraz inny sprzęt niezbędny do realizacji zadań związanych z ochroną gatunku oraz zatrudnić pracownika do wsparcia działań związanych z reintrodukcją rysi na Pomorzu Zachodnim.

Niezmiernie miło nam poinformować, że również w tym roku firma Jeromino Martins Polska S.A finansowo wspiera działania związane z ochroną rysi realizowane przez ZTP. Wsparcie to niezwykle istotne dla ZTP, ponieważ ma znaczny wpływ na możliwość kontynuacji działań kończącego się Projektu „Powrót rysia do północno-zachodniej Polski”.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z wykorzystania zeszłorocznej darowizny przekazanej przez firmę Jeronimo Martins Polska S.A. w postaci pracy samochodu zakupionego z tych środków. Pojazd służy głownie do sprowadzania rysi z zagranicznych ośrodków hodowli, w tym roku były to już 2 wyjazdy, które zaowocowały przywozem 5 rysi.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł