„Powrót rysia do
północno-zachodniej Polski”

Projekt jest realizowany przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze wspólnie z Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży oraz Ośrodkiem Kultury w Mirosławcu

Aktualności

Wpisy z okresu: "listopad 2021"×

Wpisy w kategorii: "Aktualności "×

BIEDRONKA WŁĄCZA SIĘ W OCHRONĘ ZAGROŻONYCH GATUNKÓW

Sieć Biedronka zainicjowała aktywne wsparcie ochrony polskiej przyrody. W październiku 2021 r. Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra” podpisało z Biedronką umowę na wsparcie programów ochrony siedmiu gatunków zwierząt: żubra, rysia, wilka, morświna, sóweczki i jeży (wschodniego i zachodniego).

Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze jest jedną z pierwszych organizacji, która otrzymała pomoc finansową na ochronę żubra i rysia w północno-zachodniej Polsce. Dzięki dotacji możemy aktywnie wesprzeć działanie Pogotowia Żubrowego i Rysiowego, które otrzyma nowy samochód terenowy. Pick-up Isuzu, który został w 2017 r. kupiony w ramach projektu POIS.02.04.00-0143/16 „Powrót żubra do północno-zachodniej Polski” wykonuje ogromną pracę z rysiami ale przebiegiem zbliża się do schyłku swoich możliwości. Nowy pojazd pozwoli dalej sprawnie działać w rysiowej sferze, a co bodaj ważniejsze, bardzo ułatwi terenowe działania z żubrami. Będziemy mogli lepiej zorganizować monitorowanie zwierząt i podejmować większą ilości interwencji.

W IMIENIU ŻUBRÓW I RYSI DZIĘKUJEMY!!!

biedronka-logo-kwadrat-1000px-300x159pobrane

Czytaj dalej